Co znamená chemický peeling AHA a BHA 

08.08.2021

Chemický peeling je velmi starou a vysoce účinnou metodou péče o pleť pomocí slabých až středně silných organických ovocných kyselin. 

První poznatky o této speciální kúře získali již  Egypťané. Dnes se používají zvláště ovocné kyseliny (většinou organické kyseliny typu AHA a BHA). Tyto kyseliny v různé míře podráždí pleť. Po stádiu podráždění následuje hojení. Nové buňky, vznikající při hojení, nahrazují buňky poškozené, které před peelingem vykazovaly ESTETICKÝ DEFEKT - trudovitá pleť po akné, povrchové vrásky, poškození pleti po nadměrném slunečním záření.

AHA peeling je hraničním zákrokem na pomezí kosmetického ošetření a lékařské péče. Výsledek ošetření bývá velmi uspokojivý za předpokladu profesionálního výkonu a Vašeho zodpovědného přístupu po provedeném AHA peelingu.

AHA peeling může provádět pouze odborně proškolená kosmetička nebo lékař.


PŮSOBENÍ  AHA a BHA NA POKOŽKU A ŠKÁRU 

Jaké jsou nejčastější důvody použití AHA a BHA peelingu

  • POŠKOZENÍ KŮŽE PO NADMĚRNÉM SLUNĚNÍ S TVORBOU VRÁSEK A NADMĚRNÝM ROHOVATĚNÍM
  • AKNÉ TYPU I A II S PUSTULAMI A KOMEDONY
  • TRUDOVITÁ PLEŤ
  • ZMĚNY A POSUNY PIGMENTU (PIHY, HYPO A HYPERPIGMENTACE PO SLUNĚNÍ NEBO ZÁNĚTU)
  • STÁRNUTÍ PLETI

Chemický peeling AHA a BHA je bezpečnou lékařsko-kosmetickou metodou, která představuje hraniční ošetření mezi kosmetikou a léčivem.

  Jak se na peelingové ošetření AHA a BHA připravit

Ošetření se skládá z několika kúr povrchového AHA a BHA peelingu. 

10 - 14 dnů před první kúrou budete používat G10 Zjemňující emulzi, která významně snižuje riziko případné nežádoucí reakce. Emulzi používejte 1-2x denně. Od počátku aplikace emulze se vyhněte opalování.

Jak probíhá ošetření AHA peelingem?

Budete ošetřeni přípravkem G20, G30 nebo G35 AHA obnovující peeling. 

Jedná se o 30% nebo 35% roztok kyseliny glykolové (původem z cukrové třtiny) upravený na optimální pH.

Aplikace přípravku se zpravidla projeví svěděním a začervenáním. Dle reakce pleti a typu kúry bude roztok po 3 - 7 minutách neutralizován a odstraněn. Poté možný nepříjemný pocit na pokožce ihned ustane.

Následně budete používat po 2 dny indiferentní krém a opět se vrátíte k používání přípravku G 10. V této době chraňte ošetřená místa před sluncem a jakékoliv nežádoucí reakce sdělte specialistovi.


AHA OŠETŘENÍ U CITLIVÉ PLETI ? ANO, MÁME ŘEŠENÍ

G20 AHA PhytoHYAL představuje zcela nový typ AHA peelingu, který splňuje kritéria profesionálního peelingu ovocnými kyselinami, avšak zaměřeného na péči o citlivou pokožku

Odborníci SynCare vyvinuli směs šetrných ovocných kyselin bez kyseliny glykolové. Hlavní účinné látky tvoří komplex šetrných ovopcných AHA kyselin - kojové, ferulové, fytové a laktobionové spolu s extraktem  z lékořice. 

Cílem bylo také omezit použití dalších přípravků, které se při klasickém AHA peelingu aplikují. Proto není nutné G20 AHA PhytoHYAL neutralizovat

  • Ošetření doporučujeme u velmi citlivé pleti a jako lehký AHA peeling v zimním období. 


Medic Cosmetics