SECALIA®


PROGRAM PRO SUCHOU A ATOPICKOU POKOŽKU

Suchá kůže je vrstva pokožky, která se nachází nejblíže jejímu povrchu (stratum corneum). Tato vrstva je důležitou a velmi účinnou bariérou díky přítomnosti tuku. Pokud je tato vrstva nějakým způsobem pozměněna, dochází k vysychání kůže a kůže je podrážděná.

Vnější faktory, jako je chlad, alergeny, mýdlo, atd. mohou přispívat k poškození ochranného hydrolipidního filmu na kůži. Když je syntéza lipidů specifických pro kůži nedostatečná, pokožka je suchá a začínají se objevovat trhliny. Kůže se pak stává křehkou, porušená kožní bariéra je propustnější pro škodliviny a dráždivé látky, tj. už nemůže dále správně plnit svoji ochrannou roli. Pokožka je hodně napjatá, velmi suchá, hrubá až drsná a ztrácí svoji elasticitu a pružnost.

Řada SECALIA pro suchou a atopickou pokožku je určená ke každodenní péči.
Přípravky tohoto programu obsahují velmi vzácný olej Inca Inchi získaný z Plukenetia volnilis (Peruánský olivovník), který je velmi bohatý na nenasycené mastné kyseliny (94%) a vitaminy A a E. Poměr jeho Omega 6 a Omega 3 nenasycených mastných kyselin je nejvíce vyvážený pro přirozenou fyziologickou funkci kůže (kyselina linolová Omega 6 - 35,33%, kyselina linolenová Omega 3 - 48,35% a kyselina olejová Omega 9 - 8,42%.
Tyto aktivní složky rekonstruují a regulují bariérovou funkci kůže a omezují transepidermální ztrátu vody. Dále mají silné protizánětlivé účinky. Vitamin E působí proti volným radikálům a proti předčasnému stárnutí kůže.
Všechny přípravky jsou bez parfemace, parabenů a phenoxyethanolu.Kategorie