KYSELINA HYALURONOVÁ

22.01.2022


CO JE KYSELINA HYALURONOVÁ?

Kyselina hyaluronová je tělu vlastní látka, která spolu s kolagenem a elastinem tvoří základ pojivových tkání. Kromě kůže se nachází také v kloubech a očním sklivci. 

Jejím úkolem je udržovat pružnost tkání a vytvářet ochranný film, který má chránit před volnými radikály a tím zpomalovat procesy stárnutí. Bohužel ale s věkem kyseliny hyaluronové v těle přirozeně ubývá, čímž se klouby znatelněji opotřebovávají, kůže se začíná vysušovat a tvoří se vrásky.


CO DOKÁŽE KYSELINA HYALURONOVÁ?

Její hlavní úloha spočívá ve vazbě vody. Dokáže vázat obrovské množství vody, a to až tisícinásobek své vlastní hmotnosti! 

Toho lze pravidelným vpravováním kyseliny hyaluronové do pokožky využít ke svému prospěchu. Oproti jiným hydratačním látkám je navíc kyselina hyaluronová nedráždivá, zcela bezpečná a nevyvolává žádné alergické reakce. 


TYPY KYSELINY HYALURONOVÉ

Z chemického hlediska existují dva základní typy kyseliny hyaluronové: vysokomolekulární a nízkomolekulární.

Pro správné pochopení rozdílu mezi oběma kyselinami je potřeba si uvědomit, že velikost molekul neboli tzv. molekulová hmotnost výrazně ovlivňuje proniknutí látky do kůže. Čím menší molekuly jsou, respektive čím nižší je molekulová hmotnost, tím hlouběji kyselina hyaluronová dovede proniknout do kůže a lépe se vstřebat.

  • Vysokomolekulární forma kyseliny hyaluronové - kvůli větším molekulám zůstává na povrchu pleti, kde kožní buňky zvláčňuje a hydratuje. Dokáže vyhladit drobné linie a vytvořit jemný film, jenž chrání pleť před škodlivinami z vnějšího prostředí. Při používání této kyseliny hyaluronové je ale důležitá dostatečná vlhkost vzduchu! Pokud byste se totiž pohybovali v přesušené místnosti, vysokomolekulární kyselina hyaluronová by nasávala vodu z vnitřku pleti a způsobovala paradoxně její vysušení. Tento typ je vhodný pro vnější užití kyseliny hyaluronové jako jsou krémy a séra.
  • Nízkomolekulární forma kyseliny hyaluronové - má schopnost pronikat hluboko do vrstev kůže, čímž napomáhá dlouhodobé hydrataci pleti a opravě vláken. Díky tomu navrací pleti pružnost a vyplňuje i větší vrásky. Lze ji tedy označit za efektivnjší typ kyseliny hyaluronové. Tento typ kyseliny hyaluronové doporučujeme na vnitřní užití.

V MEDIC COSMETICS vám můžeme nabídnout oba typy molekul. 


Nabízíme i možnost aplikace Kyseliny hyaluronové do podkoží kombinovanými molekulami.