STUDENÁ PLAZMA 

Dr.Platon

Ošetření studenou plazmou


Co je plasma?

Plasma je jedním ze čtyřech základních skupenství (pevné, tekuté, plyn, plazma). Jedná se o ionizovaný plyn složený z iontů a elektronů.

Studená plazma má teplotu 35-40 stupňů Celsia a dočasně "narušuje" lamelární strukturu v epidermální bariéře. Činí tedy tuto strukturu méně organizovanou a více uvolněnou po dobu 10-12 hodin během kterých je kůže propustnější pro hydrofilní látky. Poté získá epidermální bariéra opět svou těsnou strukturu. 

V případech, kdy je epidermální bariéra z nějakého důvodu narušená, ji může studená plasma opravit. Narušení lamelární struktury vytváří též proces desinfekce, ničí bakterie a houby, zánětlivé buňky a také poškozené buňky. Zvyšuje též epidermální prostupnost pleti a tím i absorbci kosmetických produktů a to až o 24%.MÍSTA OŠETŘENÍ


•  Obličej

•  Tělo např. zádaÚČINKY


Akné - studená plasma je vhodná pro boj s akné, jelikož ničí bakterie Propionium Acnes, snižuje zánět kůže, zvyšuje její obranyschopnost, normalizuje produkci kožního mazu a je též vhodná na redukci nadměrného mazotoku, zvětšené póry a na jizvy po akné.

Vrásky - studená plasma je účinné ošetření proti stárnutí pleti, jelikož spouští dělení bazálních buněk, zvyšuje produkci kolagenu, zlepšuje mezibuněčnou komunikaci a také pomáhá i při hojení ran.

Depigmentace - plazmové ošetření je zvláště účinné u skvrn na kůži pod nimiž probíhá zánětlivý proces tzv. PIH pigmentace. Redukcí zánětu také snižuje hladinu hemoglobinu kolem skvrn na pokožce, čímž snižuje pigment.

Citlivá pleť - studená plasma má antioxidační účinek na imunitní systém kůže, což redukuje ničivé následky chronických kožních onemocnění, jako je atopický ekzém, rosacea, a seborea, které se projevují zanícenou, podrážděnou, dehydrovanou a drsnou kůží.

Ošetření

přístrojem Dr. Platon trvá průměrně 10 minut - 20 minut.


Ošetření není nepříjemné ani bolestivé. První výsledky jsou viditelné zpravidla do druhého dne.VÝSLEDKY

KONTRAINDIKACE


⦁ epilepsie

⦁ těhotné nebo kojící ženy

⦁ elektronický implantát, například kardiostimulátor

⦁ pacienti, jejichž tělo je připojeno k elektronickým zařízením podporujícím život nebo k jakémukoli jinému instalační elektronická zařízení (např. elektrokardiograf)

⦁ klienti s diabetem závislým na inzulínu, poruchami srážlivosti krve, hemofilií, hepatitida, AIDS, ALS, autoimunitní poruchy (fibromyalgie, rakovina), ohrožený imunitní systém, vysoký krevní tlak, onemocnění srdce nebo ledvin

⦁ klienti s aktivními chronickými onemocněními

⦁ klienti s akutními onemocněními

⦁ klienti i s otevřenými ranami

⦁ klienti i s aktivním zánětem kůže, ekzémem, psoriázou, herpesem

PRŮBĚH OŠETŘENÍ


SAMOSTATNĚ : povrchové vyčistění pleti, ošetření studenou plazmou, peeling, sérum, maska = délka ošetření 45 minut.

JAKO SOUČÁST KOSMETICKÉHO OŠETŘENÍ :  kosmetické ošetření trvá o 15 minut déle